Zajęcia plastyczne dla dzieci Łódź

Zajęcia plastyczne dla dzieci Łódź

Kurs plastyki kreatywnej to zajęcia, na których dzieci w zamkniętym cyklu dydaktycznym poznają podstawowe pojęcia plastyczne, zapoznają się z głównymi nurtami w malarstwie, będą odkrywać sztukę poprzez eksperymenty oraz rozwijać umiejętności manualne i techniczne. Będziemy tworzyć własne obrazy, rzeźby, konstrukcje ect. rozwijać swój talent artystyczny, kreatywność oraz wyobraźnie. Zajęcia prowadzi autorka książki "Kid's Art. Program kreatywnej edukacji plastycznej"!

Czas trwania: 60 minut
Koszt: 504,00 zł (1-szy semestr), 392,00 zł (2-gi semestr)
Grupa 2 (5-6 lat): czwartek, godz. 17:15
Grupa 3 (6-9 lat): czwartek, godz. 17:15
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Plastyka kreatywna

Zajęcia z plastyki kreatywnej są rozwinięciem autorskiego programu instruktorki pt. „Kid’s Art” Program Kreatywnej Edukacji Plastycznej wydanego nakładem wydawnictwa Bliżej Przedszkola.

Każde zajęcia są konstruowane w taki sposób, aby poznawać: najważniejsze zagadnienia plastyczne, rozwijać umiejętności praktyczne dziecka (tzw. rzemiosło) oraz pobudzać u dzieci kreatywność i swobodną ekspresji poprzez kontakt ze sztuką.

Zadaniami jakimi stawiamy sobie na zajęciach jest m.in.:

  • kształtowanie kreatywności, wyobraźni oraz ekspresji twórczej podopiecznych poprzez kontakt z szeroko rozumianą sztuką, jej wybitnymi przedstawicielami, kierunkami i nurtami na przestrzeni dziejów.
  • wykorzystywanie zjawisk naturalnych oraz reakcji chemicznych do uzyskiwania nietuzinkowych efektów w pracach artystycznych.
  • zapoznanie wiedzy z zakresu podstaw plastyki niezbędnej do swobodnego poruszania się po świecie sztuki.
  • rozwijanie i doskonalenie umiejętności technicznych, manualnych oraz przestrzenno-konstrukcyjnych.

Jednak nadrzędnym założeniem zajęć jest to, aby dać dzieciom swobodę w podejmowanych przez nie działaniach, instruktor pełni tu rolę mentora, który nakierowuje a nie ingeruje pozostawiając dzieciom miejsce na własne pomysły przez co daje realną szansę na rozwój artystyczny podopiecznych!

 

Rozwój poprzez plastykę

Sztuka rozwija człowieka w każdym wieku, jednak to właśnie mózg dziecka jest najbardziej podatny na naukę. Wszystko dzięki budowaniu wrażliwości, przy jednoczesnym pobudzaniu wyobraźni. Kurs plastyki kreatywnej powstał po to, aby pomóc dzieciom wyrazić siebie poprzez twórczość artystyczną. Zapytacie Państwo, czy dziecko rozwinie swój talent plastyczny na naszych zajęciach? Na pewno go rozbudzi, a także spowoduje w szerszej perspektywie jego rozwój, dając jednocześnie bardzo silny bodziec do dalszej nauki oraz rozwijania własnej pasji. Nasze zajęcia zostały stworzone po to, aby wpoić dzieciom pewne podstawowe pojęcia plastyczne, a ich głównym celem jest oczywiście dobra zabawa, która w tym wieku pozwala rozwijać talenty i zdolności plastyczne znacznie szybciej niż rygorystyczna i żmudna nauka. Dzięki zajęciom dzieci rozwijają zdolności i manualne umiejętności, a wszystko dzięki wykwalifikowanej kadrze szkoleniowej. Pomagamy dzieciom odnaleźć zamiłowania plastyczne, ale przede wszystkim umożliwiamy dobrą zabawę i rozwój wyobraźni dziecka.

Odkrywanie sztuki na zajęciach plastycznych

Aby zrozumieć sztukę, a w tym konkretnym przypadku – plastykę, konieczne jest poznanie podstawowych pojęć, które dziecko po naszych zajęciach zapamięta i będzie potrafiło je rozpoznać na podstawie dzieła sztuki. Państwa pociechy zostaną zapoznane między innymi z nurtami malarskimi, opartymi o impresjonizm, abstrakcjonizm, ekspresjonizm czy kubizm, a ponadto zrozumieją jak ważne jest przelewanie na papier pod postacią grafik, rysunków czy malowideł swoich odczuć i poznanych dotąd wrażeń.

Profesjonalne zajęcia, które bawią i uczą

Celem zajęć plastycznych jest zainteresowanie dzieci sztuką. Pobudzenie w najmłodszych kreatywności będzie pozytywnie skutkowało przez następne lata rozwoju dziecka, a nawet w jego życiu dorosłym. Nawet, jeżeli dziecko nie zainteresuje się ani plastyką, ani malarstwem, to i tak nasze zajęcia plastyczne dla dzieci są idealnym sposobem na pobudzenie jego kreatywnego myślenia. Zajęcia, które bawią i uczą, organizowane są w mieście Łódź, a każde dziecko choć uczestniczy w zajęciach grupowych, może liczyć na doskonałą opiekę. Gwarantujemy, że zarówno same zajęcia jak i wykonywane przez dzieci eksperymenty wpłyną pozytywnie na emocje dziecka oraz zapewnią dużo zabawy i przyjemności. Zajęcia utwierdzają dzieci w przekonaniu, że dobrze jest mieć własne zainteresowania, które jednocześnie można ciągle rozwijać.

Zajęcia prowadzą
Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, pedagogiem, autorką książki „Kid’s Art – program kreatywnej edukacji plastycznej”, członkinią InSea Poland
więcej
Bardzo cenie sobie twórczy umysł i tego właśnie chcę uczyć dzieci. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam podczas licznych praktyk w szkołach i domach kultury.
więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami