Wypiekarnia

Warsztaty kulinarne w Piaskownicy! Zapraszamy w podróż do świata aromatów, szlakami usypanymi cukrem pudrem i proszkiem do pieczenia, okraszonych świetną zabawą.

Wierzymy, że nie ma nic lepszego niż wspólne gotowanie, które nie tylko bawi, ale i również uczy współdziałania i szacunku do wytworu własnej pracy. Ponadto pozwala poznać kraj, z którego pochodzi dana potrawa. Podczas zajęć będziemy przesiewać, zagniatać, wałkować, próbować i uczyć się magicznych sztuczek rodem z kajecików naszych babć, by wiedzieć co zrobić,żeby było jeszcze pyszniejsze. Będziemy poznawać receptury, jak również historię potraw ich pochodzenie i zwyczaje związane z ich przyrządzaniem. Dlatego na kurs zapraszamy młodych mistrzów kuchni ciekawych świata i lubiących słodkości czyli wszystkich, bo czy ktokolwiek nie lubi ciasteczek? :-)

Czas trwania: 60 minut
Koszt: 350,00 zł/ pakiet 10 zajęć .
Grupa 4 (9-11 lat): sobota, 10.00
Grupa 5 (11-13 lat): sobota, 10.00
Co jest potrzebne do zajęć: lista składników
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wypiekarnia

Zajęcia z Wypiekarni prowadzone są w systemie blokowym. Podzielone są na 4 kategorie, z których każda ma skupiać się na innych umiejętnościach i uczyć innych rzeczy. Co tydzień odbywają się zajęcia z innego bloku tematycznego. Ważnym elementem zajęć jest także prezentacja wypieków i ich odpowiednie estetyczne opakowanie.

Blok A – CIASTKARNIA – na zajęciach z tego bloku trzymać się będziemy zasady „małe jest piękne” i tak powstanie nasze zagłębie cupcake’ów, tartaletek, upside dow cake’ów, muffinków, ciasteczek, markizów i wszystkich mini-deserów!

Blok B – ZDROWE SŁODKOŚCI – na zajęciach z tego bloku będziemy uczyć się tego, że słodkie może być też zdrowe! Tu powstaną pyszne bezglutenowe owsiane słodkości, wypieki niepotrzebujące mąki i jajek oraz pyszne buraczano-marchewkowe cudeńka! Wyborne i zdrowe!

Blok C – W KUCHNI BABUNI  - to blok powrotu do tradycji – na zajęciach odtwarzać będziemy stare receptury na klasyczne przysmaki i tak znajdziemy czas na jabłecznik, kruche ciastka z maszynki, racuchy, obwarzanki, a nawet pączki.

Blok D – WARSZTAT CUKIERNIKA – to blok techniczny mający na celu dopracowanie umiejętności cukierniczych. Na zajęciach z tego bloku będziemy modelować z masy cukrowej, pracować w czekoladzie, przygotowywać cukierki z form oraz cakepopsy a także pracować z rękawami cukierniczymi.

Każdy z bloków nastawiony jest na kształcenie innych umiejętności, a ich różnorodność powoduje, że są interesujące i zachęcają do dalszych działań i poszukiwań kulinarnych.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ LEKCJĘ POKAZOWĄ: 501 444 990

Zajęcia prowadzi
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Galeria