Techniki uczenia się

Jak się uczyć? Co zrobić, aby nauka stała się przyjemnością?

Jak poradzić sobie z zapamiętywaniem treści? Jak wykorzystać swoje predyspozycje i upodobania do tego, aby lepiej przyswajać wiedzę? Temu poświęcone są zajęcia dotyczące uczenia się. Dzięki nim będziesz wiedzieć jak planować i organizować swoją pracę. Poznasz podstawowe mnemotechniki, takie jak np.: pałac pamięci, metoda haków pamięciowych, techniki skojarzeniowe, metoda łańcuchowa. Nauczysz się tworzyć notatki wizualne oraz mapy myśli. Dowiesz się, jak pracuje twój mózg oraz jakie są style uczenia się. Będziesz wiedzieć jak ćwiczyć koncentrację i poprawić swoją sprawność umysłową. Poznasz sposoby radzenia sobie ze stresem oraz wzmacniania motywacji do nauki. Zajęcia dostosowane są do wieku i predyspozycji uczestników.

Czas trwania: 45 minut
Koszt: 120,00 zł/ pakiet 4 zajęć
Grupa 3 (6-9 lat): 8 -9 lat - poniedziałki, godz: 17:00
Grupa 4 (9-11 lat): 10-12 lat - poniedziałki, godz: 17:00
Co jest potrzebne do zajęć: zajęcia online
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Jak poradzić sobie z zapamiętywaniem treści? Jak wykorzystać swoje predyspozycje i upodobania do tego, aby lepiej przyswajać wiedzę? Temu poświęcone są zajęcia dotyczące uczenia się.

Na naszych spotkaniach krok po kroku będziemy poznawać sposoby na to, jak ułatwić uczniom procesy związane z nauką. Im wcześniej dzieci zaczną je poznawać, tym będą miały z tego większe korzyści. Wiedza, którą otrzymują w szkole często bowiem wymaga przetworzenia: zrozumienia, posegregowania, wybrania tego, co najważniejsze do nauczenia się, a następnie zapamiętania tych treści. Jest to proces trudny, z którym uczniowie zazwyczaj muszą się mierzyć sami.

Wychodząc naprzeciw tym problemom stworzyliśmy w Piaskownicy zajęcia na temat technik uczenia się.

Dzięki tym spotkaniom będziesz wiedzieć jak planować i organizować swoją pracę. Poznasz podstawowe mnemotechniki, takie jak np.: pałac pamięci, metoda haków pamięciowych, techniki skojarzeniowe, metoda łańcuchowa. Nauczysz się tworzyć notatki wizualne oraz mapy myśli. Dowiesz się, jak pracuje twój mózg oraz jakie są style uczenia się. Będziesz wiedzieć jak ćwiczyć koncentrację i poprawić swoją sprawność umysłową. Poznasz sposoby radzenia sobie ze stresem oraz wzmacniania motywacji do nauki. Opracujesz własną, najlepszą dla ciebie, strategię uczenia się.

Zajęcia dostosowane są do wieku i predyspozycji uczestników.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ LEKCJĘ POKAZOWĄ: 501 444 990

 

Zajęcia prowadzi
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami