Joga dla dzieci

Zajęcia przebiegają w formie zabawy, w swobodnej i radosnej atmosferze, pobudzając wyobraźnię i pozbywając się nadmiaru energii w sposób twórczy.

Poszczególnym asanom w klasycznym języku hinduskim przypisane są nazwy zwierząt. Bawimy się w odtwarzanie zwierzątka własnym ciałem. W ten sposób dzieci z przyjemnością przyjmują na przykład pozycję kobry, węża, lwa, kota, psa, wydobywając przy tym dźwięki charakterystyczne dla wspomnianych zwierząt. Zajęcia są bardzo dynamiczne, dzieci w jednej pozycji nie trwają dłużej niż kilkanaście sekund. Kształtowany jest nawyk prawidłowej postawy ciała. Jako urozmaicenie wplecione są gry i zabawy, oraz improwizacje taneczne. Pracujemy również nad wrażliwością muzyczną i interpretacją ruchową.

Po ćwiczeniach przychodzi chwila na relaks z wykorzystaniem prostych technik relaksacyjnych
i oddechowych z elementami wizualizacji.

 

Czas trwania: 60 minut
Koszt: 455,00 zł (1-szy semestr), 700,00 zł (2-gi semestr)
Grupa 1 (4-5 lat): wtorek, godz. 17:00
Grupa 2 (5-6 lat): wtorek, godz. 17:00
Co jest potrzebne do zajęć: luźny strój
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Joga dla dzieci to zajęcia wspomagające rozwój fizyczny i mentalny. Dzięki tego typu aktywności najmłodsi mają możliwość jednoczesnej zabawy i ruchu.

Główne korzyści płynące z jogi dla dzieci:

  • łączy rozwój motoryczny z mentalnym 
  • daje sposobność do rozkwitu twórczego myślenia
  • ćwiczenia pomagają w nauce integracji z innymi dziećmi co pomoże w przyszłości łatwiej odnaleźć się w kontaktach z innymi ludźmi napotykanymi na drodze życiowej
  • joga sprzyja szybszej i łatwiejszej akceptacji siebie dzięki czemu znacznie łatwiej poradzą sobie z trudnościami, przełoży się to na większą odwagę w przyszłych działaniach
  • dzieci mają sposobność sprawdzić możliwości swojego ciała 
  • praktyka pomoże obudzić w dzieciach ciekawość poznawania i potrzebę tworzenia
Zajęcia prowadzi
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami