Kurs animatora - Taniec w animacji

Kurs Animatora - Taniec w animacji – tańcz, baw i ucz!

Ruch i taniec to podstawowe aktywności w rozwoju dzieci. Już od pierwszych dni życia u niemowląt można zaobserwować wzmożony ruch, który z czasem, z kolejnymi miesiącami i latami życia przeradza się w ruch kontrolowany. Dzieci uwielbiają skakać, podskakiwać, biegać, robić fikołki, a więc wszystko to, co wyzwala w nich radość i pozwala na rozładowanie energii. Jeszcze więcej korzyści niesie ze sobą taniec, gdyż oprócz wspomnianych wyżej, rozwija również słuch muzyczny, koordynację ruchową, poczucie rytmu czy pamięć wzrokową i słuchową. Pozwala im w odpowiedni sposób spożytkować energię, ucząc jednocześnie koncentracji, dyscypliny, a także współpracy w grupie.

Dla kogo kurs „Taniec w animacji – tańcz, baw i ucz”?

Dla wszystkich kochających dzieci, taniec i muzykę. Dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, dla animatorów, dla terapeutów, instruktorów zajęć, dla rodziców chcących urozmaicić zabawę swoich pociech, dla osób, które chcą związać swoją przyszłość zawodową z dziećmi lub którym marzy się wyjazd na wakacje w roli animatora.

Jak prowadzić zajęcia z dziećmi, w których wykorzystywany jest taniec i ruch? Czy tworzyć własne układy czy korzystać z tych gotowych? Co daje kreatywne podejście do tańca? Jak kształtować prawidłową postawę ciała już od najmłodszych lat? Ja uczyć, aby zajęcia nie straciły na atrakcyjności? I jak bawić, aby również uczyć?

Na te i na wiele innych pytań odpowiemy podczas szkolenia „Taniec w animacji – tańcz, baw i ucz!”. To kurs animatora, podczas którego otrzymasz wiedzę praktyczną na kilka miesięcy pracy z dziećmi.

Co jeszcze?

  • Szkolenie, w którym dzięki części warsztatowej od razu sprawdzisz się w akcji
  • 5 godzin praktycznych z różnorodnymi ćwiczeniami oraz układami
  • Skrypt z zajęć, aby nie umknęło Ci to, co najważniejsze
  • Propozycje gotowych układów (znanych i lubianych oraz autorskich)
  • Szkolenie, które nauczy Cię, w jakim sposób tworzyć własne układy
  • Szkolenie, w którym dowiesz się, jakich rekwizytów używać, aby urozmaicić naukę

Po odbytym szkoleniu otrzymasz również dyplom ukończenia kursu.

PROWADZĄCA

Paula Kunicka – twórczyni „Twórczo i Aktywnie”, nauczyciel edukacji muzycznej, instruktor zajęć tanecznych, muzykoterapeuta, praktyk z wieloletnim doświadczeniem, pianistka, wokalistka, autorka układów, ćwiczeń i zabaw. Współpracuje z wieloma przedszkolami miejskimi i prywatnymi, żłobkami oraz z tzw. klubokawiarniami i klubobawialniami, prowadzi różnorodne warsztaty taneczne, teatralne i muzyczne dla dzieci i młodzieży.

PLAN SZKOLENIA

10.00-10.15 Powitanie uczestników, kilka słów od prowadzącej, taneczne ćwiczenie zapoznawcze.
10.15-11.00 Ćwiczenia inhibicyjno-incytacyjne oraz rozgrzewki dla dzieci.
11.00-12.00 Wybrane układy taneczne.
12.00-12.20 Przerwa na kawę i ciasteczko :)
12.20-13.00 Układy autorskie do wybranych piosenek/utworów. Praca z rekwizytem.
13.00-13.15 Wybranie i przygotowanie przez uczestników układów/ćwiczeń do własnego zaprezentowania przed grupą i pracy z grupą.
13.15-14.00 Prezentacja wybranych układów i ćwiczeń.
14.00-14.30 Omówienie warsztatu.
14.30-15.00 Podsumowanie, rozdanie skryptów i dyplomów, pytania oraz zakończenie.
Czas trwania: 5 godzin - 11 stycznia 2020 - godz.: 10:00-15:00
Koszt: 178, 00 zł
Co jest potrzebne do zajęć: Rezerwacja miejsca po wpłacie 100,00 zł i przesłania zgłoszenia na moja@piaskownica.eu. Rezerwacja miejsc do 31.12.2019. Wpłata pozostałej kwoty do 31.10.2019.
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Zajęcia prowadzi
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Galeria