Taniec współczesny

Zajęcia od 6 lat

Dla starszych dzieci zafascynowanych tańcem - taniec współczesny.

Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, swingi.
W szczególności nacisk kładzie się na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć pewną historię.

Taniec współczesny jest zbiorem zasad wykorzystujących wszystkie płaszczyzny ruchu, akcenty w ciele, przepływ energii, zmienną dynamikę i kreatywność.
 
Podczas dostosowanych do wieku i możliwości ćwiczeń i etiud dzieci poznają podstawy techniki tańca, floor work (czyli wykorzystanie płaszczyzny podłogi do osiągnięcia miękkości ruchu) oraz ćwiczeń kondycyjnych .
Przy dynamicznych  elementach zajęć mają okazję wykorzystać swoją naturalną gibkość, skoczność i chęć do szalonych wygibasów.

W trakcie zabaw z improwizacji ruchowej przede wszystkim wykorzystują swój naturalny potencjał i kreatywność .
Instruktor tylko podąża za ich indywidualnym ruchem i razem z dziećmi tworzy choreografie.

Duża uwaga zwracana jest na wzmocnienie prawidłowej postawy, elastyczności i koordynacji ruchu dzieci. Mali tancerze uwrażliwiają się na muzykę, rytm i uczą się współpracować w grupie.

Czyli trochę nauki a przede wszystkich moc szalonych harców i zabawy z ciałem.
Czas trwania: zapytaj o zajęcia online
Co jest potrzebne do zajęć: Luźny strój oraz gołe stopy
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Taniec współczesny / modern, contemporary

jest formą tańca wywodzącą się z baletu, ale powstałą poprzez złamanie jego głównych zasad: pozbawienie tancerzy point, baletek, paczek tutu. W tańcu współczesnym liczy się przekazanie emocji i wyrażenie siebie, a nie tylko precyzyjne wykonanie technicznych ćwiczeń.

Przebieg zajęć z tańca współczesnego 

floor work – ćwiczenia na podłodze

ćwiczenia na środku sali

allegro – skoki

przygotowanie układu

rozciąganie i relaksacja

ZAREZERWUJ BEZPŁATNĄ LEKCJĘ POKAZOWĄ - 501 444 990

 

Zajęcia prowadzi
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Galeria