Fusion Dance

 

Fusion Dance to prawdziwa fuzja stylów - od elementów tańca klasycznego, przez hip-hop czy street dance, aż do zumby i disco. Każdy nastolatek znajdzie tu coś dla siebie, coś, w czym będzie mógł się poczuć gwiazdą parkietu.  Na Fusion dance na pewno nikt nie będzie się nudził.

Dzięki Fusion Dance dzieci będą mogły rozwinąć się na wielu płaszczyznach: fizycznej, muzycznej oraz oczywiście uruchomią swój kreatywny zmysł.  Nauczą się również aktywnie słuchać muzyki, rozróżniać różnorodne rytmy, dobierać odpowiedni ruch do słyszanych dźwięków. Kształtowane również będzie poczucie rytmu i prawidłowa postawa ciała. Dodatkowo zajęcia te dbają o sprawność fizyczną, a każda forma ruchu jest dla dzieci jak najbardziej wskazana!

 

Czas trwania: 60 minut
Koszt: 450,00 zł (1-szy semestr), 350,00 zł (2-gi semestr)
Grupa 4 (9-11 lat): wtorek, godz. 18:00
Grupa 5 (11-13 lat): wtorek, godz. 18:00
Co jest potrzebne do zajęć: wygodny stój, buty na zmianę
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Fusion Dance

Ruch i taniec to podstawowe aktywności w rozwoju dzieci. Już od pierwszych dni życia u niemowląt można zaobserwować wzmożony ruch, który z czasem, z kolejnymi miesiącami i latami życia przeradza się w ruch kontrolowany. Dzieci uwielbiają skakać, podskakiwać, biegać, robić fikołki, a więc wszystko to, co wyzwala w nich radość i pozwala na rozładowanie energii. Jeszcze więcej korzyści niesie ze sobą taniec, gdyż oprócz wspomnianych wyżej, rozwija również słuch muzyczny, koordynację ruchową, poczucie rytmu czy pamięć wzrokową i słuchową.

Słowo „fusion” oznacza syntezę i łączenie, i na tym właśnie opierają się zajęcia taneczne dla nieco starszych dzieci „fusion dance”. To nie tylko nauka podstawowych kroków tańca towarzyskiego (m. in. cha cha, rock&roll, salsa, samba) czy tańca hip-hop, ale także tworzenie własnych choreografii. Podczas zajęć dzieci mają okazję poznać tajniki tańca, kroki i nieco techniki by potem móc skorzystać z tej wiedzy i stworzyć własne układy. To wszystko oczywiście pod okiem instruktora.

Jak wyglądają przykładowe zajęcia:

1. Rozgrzewka: ćwiczenia usprawniające, ćwiczenia prawidłowej postawy. W trakcie semestru dzieci często same prowadzą rozgrzewki.

2. Nauka kroków/figur/ elementów tańca towarzyskiego, tzw. użytkowego lub hip-hop.

3. Nauka układu i/lub tworzenie układu własnego.

4. Elementy improwizacji (podczas których dzieci zapoznają się z różnymi stylami muzycznymi, szukają odpowiednich ruchów wyrażających ich samych, tworzą).

5. Relaksacja (ćwiczenia relaksujące).

Ponadto raz w semestrze dzieci mają okazję zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności.

 

Zajęcia prowadzą
Nie tylko nauka tańca, ale kreacja własnych choreografii.
więcej
Podczas spotkań z dziećmi łączy elementy z wielu dziedzin sztuki, tworząc tym samym unikatowe, autorskie zajęcia
więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami