Choreografki

Na zajęciach tanecznych nazwanych przez nas „choreografkami” nie tylko uczymy się tańczyć wielu różnorodnych tańców (m. in. rock&roll, flamenco, twist, zumba, hip-hop, gimnastyka artystyczna, cza cza), ale także uczymy się tworzyć własne choreografie do znanych i lubianych przebojów (Can’t stop the feeling, Happy, Desperados, Twist again, Mamma Mia, Waka waka i wiele, wiele innych). Są to zajęcia bardzo kreatywne, odpowiednie dla dzieci, którym zazwyczaj szybko nudzi się „zwykła” nauka podstawowych kroków tanecznych.

Dodatkowo, na naszych zajęciach wykorzystywanych jest wiele różnorodnych rekwizytów, m.in. wstążki, chustki, pompony, kapelusze, wachlarze, krzesełka, piórka i inne. 

Poprzez „choreografki” dzieci będą mogły rozwinąć się na wielu płaszczyznach: fizycznej, muzycznej oraz oczywiście uruchomią swój kreatywny zmysł.  Nauczą się również aktywnie słuchać muzyki, rozróżniać różnorodne rytmy, dobierać odpowiedni ruch do słyszanych dźwięków. Kształtowane również będzie poczucie rytmu i prawidłowa postawa ciała. Dodatkowo zajęcia te dbają o sprawność fizyczną, a każda forma ruchu jest dla dzieci jak najbardziej wskazana!

 

Czas trwania: 60 minut
Koszt: 450,00 zł (1-szy semestr), 350,00 zł (2-gi semestr)
Grupa 3 (6-9 lat): czwartek, godz. 17:00
Grupa 4 (9-11 lat): wtorek, godz. 18:00
Grupa 5 (11-13 lat): czwartek, godz. 17:00
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Choreografki

Taniec, ściśle powiązany z ruchem, należy do najważniejszych aktywności dziecka. Dzięki niemu u dzieci rozwija się poczucie rytmu, koordynacja ruchowa, pamięć wzrokowa i muzyczna, kreatywność, pewność siebie i wiele, wiele innych. Na zajęciach zajmujemy się przede wszystkim tworzeniem własnych choreografii, ale także poznajemy różnorodne style taneczne, uczymy się odpowiednich kroków, po to, aby to wszystko móc potem wykorzystać do tworzenia. 

Dzieci same stają się twórcami, przy wsparciu i pomocy prowadzącej zajęcia. Do tego wykorzystywane są odpowiednie rekwizyty taneczne pobudzające wyobraźnię taneczną, m.in. chusty, szarfy, kapelusze, wachlarze, pompony, piórka i inne. Na „Choreografkach” dzieci często improziwują, szukają i wybierają z ćwiczeń i stylów to, co im bliskie. Podczas zajęć wykorzystywana jest muzyka często wybierana przez same dzieci, ale zawsze bliska ich sercu (i stopom) oraz na odpowiednim poziomie artystycznym.

Zajęcia prowadzi
Jestem muzykoterapeutką, nauczycielką rytmiki, pianistką, a także wokalistką
więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami