Programowanie dla dzieci Łódź

Kodersi

Programowanie dla dzieci - Kodersi

Scratch to znany większości młodych ludzi program służący do nauki programowania, pojawia się już w klasach najmłodszych szkoły podstawowej. W tym semestrze zapoznamy się z najnowszą wersją tego programu - Scratchem 3.0, która podobnie jak wersje wcześniejsze opiera się na programowaniu blokowym. Dzięki wersji 3.0 nauczymy bohaterów naszych animacji i gier mówić, a nawet śpiewać. Dowiemy się również jak spowodować, aby postać występująca w animacji reagowała na nasz "dotyk".
Efektem zajęć będą animacje oraz gry zaprogramowane przez uczestników.
Czas trwania: 45 minut dla grup 2+3/ 50 minut dla grupy 4
Koszt: 540,00 zł (1-szy semestr), 420,00 zł (2-gi semestr)
Grupa 2 (5-6 lat): piątek, godz. 17:00
Grupa 3 (6-9 lat): piątek, godz. 17:00
Grupa 4 (9-11 lat): poniedziałek, godz. 18:00
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Kodersi juniorzy (grupy 2 i 3)

Celem zajęć Kodersi juniorzy jest przygotowanie najmłodszych do późniejszej pracy na zajęciach komputerowych w szkole oraz kształtowanie kompetencji takich jak myślenie matematyczne, umiejętność analizowania oraz dostrzegania prawidłowości i korygowania błędów. 

Poprzez szereg zabaw z matą do kodowania, kartami oraz kubeczkami mimochodem nauczymy się porządkować własne myśli i działania, budując sekwencje kodów i poleceń, będziemy kształtować orientację przestrzenną, rozbudzimy kreatywność poprzez typowe dla dzieci niestandardowe wykorzystanie zwykłych przedmiotów i wkroczymy w świat matematyki oraz podstaw kodowania. 

Dzieci będą odkodowywać informacje instruktora oraz szyfrować własne, układać sudoku i rozwiązywać różne łamigłówki logiczne. Nie zabraknie również elementów ruchowych. Zajęcia w takiej formie są doskonałym wstępem do późniejszej pracy z aplikacjami do kodowania na komputerze lub tablecie.

Scratch – Kodersi (grupa 4)

W tym semestrze zapoznamy się z najnowszą wersją tego programu - Scratchem 3.0, która podobnie jak wersje wcześniejsze opiera się na programowaniu blokowym. Dzięki wersji 3.0 nauczymy bohaterów naszych animacji i gier mówić, a nawet śpiewać. Dowiemy się również jak spowodować, aby postać występująca w animacji reagowała na nasz "dotyk". Wszystko to za pomocą właściwie zbudowanych skryptów, których tworzenie jest wprowadzeniem do „prawdziwego”  programowania opartego na wpisywaniu odpowiednich komend i poleceń. Programowanie blokowe pozwala na naukę kodowania już od najmłodszych lat, umożliwiając nawet uczniom klas pierwszych osiągnąć sukces i samodzielnie zaprogramować pierwsze, początkowo proste gry i animacje.

W pierwszej części zajęć zapoznamy się z nowymi możliwościami programu Scratch 3.0 oraz przypomnimy lub wprowadzimy podstawowe zasady programowania w tym środowisku. Młodzi programiści stworzą proste sekwencje kodów.

W dalszej części zajęć przejdziemy do programowania bardziej złożonych animacji i gier. Nauczymy się jak zaprogramować zmiany graficzne, jak wprowadzić elementy wypowiedzi oraz przekonamy się, że programowanie reakcji na ruch przed kamerką komputera nie jest wcale trudne. Na tym etapie w naszym programowaniu będziemy zwracać uwagę na skrypt, ale też na fabułę gry, którą właśnie tworzymy.

W czasie tego semestru zaprogramujemy kilka gier o różnym poziomie trudności.

 

Zajęcia prowadzi
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej od 13 lat, od 3 lat uczę moich uczniów oraz młodszą młodzież z klas IV - VI programowania w ramach projektu "Mistrzowie Kodowania"
więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Galeria