Programowanie dla dzieci Łódź

Kodersi

Programowanie dla dzieci - Kodersi

Umiejętność pracy z komputerem i znajomość technologii IT to w dzisiejszych czasach konieczność. Komputer i Internet to dla naszych pociech głównie zabawka, celem zajęć jest znalezienie kompromisu między zabawą i nauką, a zatem takie ich wykorzystanie, które pozwoli jednocześnie rozwijać szereg przydatnych umiejętności i kompetencji. Sięgniemy zatem po powszechnie znane narzędzia do programowania jak Scratch, edytory tekstu i grafiki, ale również zajrzymy “za kulisy” nauczycielskiej kuchni i dowiemy się jak tworzyć testy lub krzyżówki.

Czas trwania: 60 minut
Koszt: 300,00 zł/ pakiet 10 zajęć
Grupa 3 (6-9 lat): zapytaj o termin
Grupa 4 (9-11 lat): wtorki, godz. 18:30
Grupa 5 (11-13 lat): wtorki, godz. 18:30
Co jest potrzebne do zajęć: zajęcia online, komputer
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Kodersi juniorzy (grupy 3 i 4)

 

Kodersi juniorzy, czyli grupa młodsza, a przez to mniej zaawansowana zapoznają się z najbardziej popularnym programem do kodowania blokowego jakim jest Scratch. Umożliwi on stworzenie prostych animacji, a nawet gier dzięki wykorzystaniu gotowych bloków, z których jak z kloców stworzymy pierwsze kody i programy. Jednocześnie wprowadzimy lub poszerzymy umiejętności z zakresu edytorów graficznych. Pierwszy semestr kursu będzie wprowadzał wszystkie podstawowe pojęcia i zaprzyjaźni dzieci z interfejsem poszczególnych programów, w drugim skupimy się już na programowaniu i będziemy ćwiczyć myślenie analityczne oraz logiczne.

Na zakończenie kursu każdy uczestnik będzie już umiał samodzielnie zbudować animację komputerową.

 

Scratch – Kodersi (grupa 4 i 5)

Zajęcia są skierowane do dzieci, które opanowały już podstawy pracy z komputerem w zakresie edytorów tekstu, grafiki oraz programem Scratch. Pierwszy semestr będzie przypomnieniem i uporządkowaniem posiadanych już umiejętności. Podczas drugiego semestru będziemy poszerzać wiedzę dzieci na temat ogólnodostępnych programów komputerowych takich jak Canva. Spróbujemy również stworzyć interaktywne testy i krzyżówki. Kto wie co zdarzy się w szkole, być może pomoże nam to w kolejnym roku szkolnym?

Na koniec kursu niespodzianka dla miłośników komisów.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ LEKCJĘ POKAZOWĄ: 501 444 990

Zajęcia prowadzi
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, fanka nowych technologii i ciekawostek technicznych. Uczy w klasach 1 – 3 oraz programowania w klasach 4.
więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Galeria