Programowanie dla dzieci Łódź

Kodersi

Programowanie dla dzieci - Kodersi

Scratch to znany większości młodych ludzi program służący do nauki programowania, pojawia się już w klasach najmłodszych szkoły podstawowej. W pierwszym semestrze zapoznamy się z najnowszą wersją tego programu - Scratchem 3.0, która podobnie jak wersje wcześniejsze opiera się na programowaniu blokowym. Dzięki wersji 3.0 nauczymy bohaterów naszych animacji i gier mówić, a nawet śpiewać. Dowiemy się również jak spowodować, aby postać występująca w animacji reagowała na nasz "dotyk".
Czas trwania: 60 minut
Koszt: 445,00 zł (1-szy semestr), 700,00 zł (2-gi semestr)
Grupa 3 (6-9 lat): czwartki, godz. 18:00
Grupa 4 (9-11 lat): czwartki, godz. 19:00
Grupa 5 (11-13 lat): czwartki, godz. 19:00
Co jest potrzebne do zajęć: buty na zmianę
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Kodersi juniorzy (grupy 3 i 4)

To zajęcia skierowane do dzieci młodszych, zaczynających dopiero przygodę z komputerem, jako narzędziem nauki i pracy oraz nie znających jeszcze podstaw programowania. W trakcie pierwszego semestru uczestnicy zapoznają się z interfejsem programu Scratch 3.0, poznają podstawowe polecenia i bloki oraz nauczą się je stosować. Kodersi Juniorzy nauczą się myśleć w sposób analityczny, ujmować swoje myśli w jasny sposób oraz korygować pomyłki. Najmłodsi będą umieli ułożyć korzystając z gotowych bloczków kod sterujący elementami sceny programu.

Efektem zajęć będą krótkie animacje.

Scratch – Kodersi (grupa 4 i 5)

Zajęcia skierowane są do dzieci, które opanowały już podstawy obsługi komputera lub zetknęły się z programem Scratch. Podczas zajęć zapoznamy się z najnowszą wersją tego programu - Scratchem 3.0, która podobnie jak wersje wcześniejsze opiera się na programowaniu blokowym. Dzięki wersji 3.0 nauczymy bohaterów naszych animacji i gier mówić, a nawet śpiewać. Dowiemy się również jak spowodować, aby postać występująca w animacji reagowała na nasz "dotyk". Wszystko to za pomocą właściwie zbudowanych skryptów, których tworzenie jest wprowadzeniem do „prawdziwego”  programowania opartego na wpisywaniu odpowiednich komend i poleceń. Programowanie blokowe pozwala na naukę kodowania już od najmłodszych lat, umożliwiając samodzielne zaprogramowanie początkowo prostych animacji i gier.

W pierwszej części zajęć zapoznamy się z nowymi możliwościami programu Scratch 3.0 oraz przypomnimy lub wprowadzimy podstawowe zasady programowania w tym środowisku. Młodzi programiści stworzą proste sekwencje kodów.

 

Zajęcia prowadzi
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej od 15 lat, od 5 lat uczy uczniów oraz młodszą młodzież z klas IV - VI programowania w ramach projektu "Mistrzowie Kodowania"
więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Galeria