Naukowiec

Zajęcia od 8 lat

Zajęcia edukacyjne mające na celu zaszczepienie miłości do nauk ścisłych wśród dzieci.

Zajęcia pokazują, że fizyka, chemia i biologia mogą być interesujące i ciekawe. Każdy za zajęciach samodzielnie wykona eksperymenty mające na celu zobrazowanie danego tematu, który zostanie przedstawiony również w formie notatki teoretycznej. Na zajęciach kierujemy się słowami, które niegdyś wypowiedział Konfucjusz "Powiedz mi, a zapomnę, Pokaż mi, a zapamiętam, Pozwól mi zrobić a zrozumiem".

Podczas cotygodniowych warsztatów uczestnicy poznają tajniki chemii, fizyki oraz biologii. Dowiedzą się czym jest ruch oraz jakie wyróżniamy jego rodzaje. Spotkają się z pojęciami niskich temperatur oraz sami będą mogli je poczuć. Zobrazują zjawiska świetlne, dotyczące różnego rodzaju barw promieni słonecznych i nie tylko. Zrozumieją, że nie wszystko na co wygląda tym faktycznie jest. Biorąc za przykład ciecz można stwierdzić, że jest płynna - my udowodnimy, że ta sama ciecz może być ciałem stałym i cieczą bez żadnych innych reakcji. Zajęcia są doskonałym sposobem na zrozumienie otaczającego nas świata oraz idealnym momentem aby przygotować dzieci do klas starszych. Edukacja poprzez wykonywanie eksperymentów sprawi, że wszystko można w łatwiejszy sposób zrozumieć co daje doskonałe efekty w dalszej edukacji. Kinematyka, dynamika, właściwości cieczy i ciał stałych, elektrostatyka czy optyka to tylko trudno brzmiące pojęcia. Jeżeli tylko daną teorię, definicję czy twierdzenie zobrazujemy za pomocą doświadczenia to wtedy stanie się to wszystko bardzo proste.

Koszt: 420,00 zł (1-szy semestr), 560,00 zł (2-gi semestr)
Grupa 3 (6-9 lat): piątek 18:00
Grupa 4 (9-11 lat): piątek 18:00
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Zajęcia prowadzi
Studentka Politechniki Łódzkiej na kierunku Fizyka Techniczna. Jej pasja to pokazy fizyczno-chemiczne skierowane głównie do dzieci
więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Galeria