Hip-hop dla dzieci Łódź

Hip-hop dla dzieci w wieku 5-6 lat

Twoje dziecko kocha tańczyć? Rozpiera je energia, a podczas rodzinnych uroczystości „robi show”? :-)

Te zajęcia są właśnie dla niego. Podczas 45-minutowych zajęć pod okiem instruktorki wyrobi w sobie poczucie rytmu, rozciągnie i wzmocni ciało. To wszystko pozwoli mu na lepsze wykonanie ciekawych układów tanecznych, którymi pochwali się zaraz po zajęciach!

Czas trwania: 45 minut
Koszt: 450,00 zł (1-szy semestr), 350,00 zł (2-gi semestr)
Grupa 1 (4-5 lat): wtorek. godz. 17:00
Grupa 2 (5-6 lat): wtorek. godz. 17:00
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Dlaczego właśnie hip-hop?

Uwielbiany przez dzieci taniec doskonale rozwija słuch muzyczny, koordynację ruchową, poczucie rytmu oraz pamięć wzrokową i słuchową. Hip-hop jest jednym z najczęściej wybieranych stylów tańca do nauki dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pozwala im w odpowiedni sposób spożytkować energię, ucząc jednocześnie koncentracji, dyscypliny, a także współpracy w grupie.

Poprzez takie zajęcia u dzieci rozwija się również pewność siebie, co przekłada się często na relacje z rówieśnikami. Oprócz tego maluchy świetnie się bawią, a podczas rozgrzewek uczą się również podstaw innych tańców.

Jak wyglądają przykładowe zajęcia:

  1. Rozgrzewka: ćwiczenia usprawniające, ćwiczenia prawidłowej postawy, często przy pomocy zabawy ruchowej, prostych układów ilustracyjnych do piosenek, ćwiczeń inhibicyjno-incytacyjnych. W trakcie semestru dzieci często same prowadzą elementy rozgrzewek.
  2. Nauka kroków / figur / elementów hip-hopu lub innych stylów.
  3. Nauka układu (układy z charakterystycznymi elementami hip-hopu).
  4. Relaksacja (ćwiczenia relaksujące, dykcyjne, improwizacje z wykorzystaniem rekwizytu, zabawy relaksujące, wyciszenie przy spokojnej muzyce).

Ponadto raz w semestrze dzieci mają okazję zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności.

 

Nauka tańca dla dzieci Łódź

Każde dziecko lubi ruch, a jego brak może być naprawdę przykry w skutkach. Warto więc od najmłodszych lat przygotować pociechę do aktywności fizycznej. W jaki sposób zrobić to najefektywniej? Na przykład poprzez taniec, który zapewnia nie tylko doskonałą zabawę, ale również bardzo aktywny sposób spędzania czasu. Dlatego też zdecydowaliśmy się na stworzenie warsztatów tanecznych, w których promujemy taniec hip hop dla dzieci. Warsztaty prowadzone są przez nas w mieście łódź. Zapraszamy na nie, nie tylko pociechy, które kochają taniec, ale również takie, które wykazują chęć do aktywności fizycznej. Nauka tańca hip hop dla dzieci przeznaczona jest dla dzieci praktycznie w każdym wieku, a całość odbywa się pod okiem bardzo doświadczonego instruktora. Same zajęcia prowadzone są tak, aby uwypuklić zdolności poszczególnego dziecka i jednocześnie sprawić, aby słabsi fizycznie czy też rytmicznie mogli poczuć się częścią grupy.

Zabawa, sport, taniec, rytmika

Przykładamy olbrzymią uwagę do tego, w jaki sposób prowadzić każde zajęcia. Dzięki nim dziecko ma okazję nie tylko doskonale się bawić, ale również uczyć. Nauka poprzez hip hop dla dzieci to podstawowa nauka tańca, w której dziecko zaczyna poznawać taniec, uczyć się rytmiki oraz poruszania się. Rozpoczęcie takich zajęć bardzo wcześnie, może okazać się dobrym początkiem doskonałej drogi do wspaniałej kariery dziecka. Taniec, a w szczególności nowoczesny hip hop, jest idealną formą zabawy i dodatkowo treningu ruchowego. To jak bardzo ważne są zajęcia ruchowe dla dzieci wiedzą chyba wszyscy rodzice, a kiedy taki trening przynosi efekty, dziecko lepiej się czuje, jest zdrowsze, silniejsze i przede wszystkim odporniejsze. Nauka rytmiki w tak młodym wieku nie tylko pozwoli na rozwijanie zainteresowania tańcem ,ale również pozwoli dziecku poczuć się pewniej, łatwiej wyrażać siebie i nauczy wrażliwości, której uczy muzyka połączona z tańcem.

Taniec jest dla każdego

Zachęcamy wszystkich do tego, aby zainteresowali się naszymi warsztatami tanecznymi. Zarówno tych z miasta Łódź, jak i z okolicy. Taniec jest dla każdego i nawet największe smutasy po pewnym czasie zrozumieją, że mogą się dzięki niemu doskonale bawić. Poprzez taniec łatwiej można uwolnić emocje, a te jak wiadomo drzemią w naszych dzieciach nieustannie. Taniec uczy i bawi, a przede wszystkim dodaje pewności siebie. Nawet jeżeli Państwa pociecha nie wykaże wielkiej chęci do robienia kariery tancerza, z pewnością nauka rytmiki oraz postęp w rozwoju fizycznym będą miały doskonały wpływ na jego późniejsze zdrowie oraz dalszy rozwój.

Zajęcia prowadzi
Podczas spotkań z dziećmi łączę elementy z wielu dziedzin sztuki, tworząc tym samym unikatowe, autorskie zajęcia
więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Galeria