Gimnastyka korekcyjna Łódź - Gimnastyka dla dzieci

Zadbaj o zdrowie dziecka

Gimnastyka korekcyjna dla dzieci

Głównym celem gimnastyki korekcyjnej jest pomoc w kształtowaniu prawidłowej postawy oraz wyrównywanie odchyleń postawy ciała.

Ponadto gimnastyka korekcyjna ma:

  • przeciwdziałać utrwalaniu i pogłębianiu wad postawy ciała
  • poprawiać sprawność i koordynację ruchową
  • zapewniać dzieciom ruch w odpowiednich dla nich dawkach

Dzieci ćwiczą w strojach gimnastycznych na boso lub w skarpetkach antypoślizgowych. Zajęcia odbywają się zgodnie z programem „Ruch, zabawa i dobra postawa” i trwają 45 minut.

Czas trwania: 45 minut
Koszt: 252,00 zł (1-szy semestr), 560,00 zł (2-gi semestr)
Grupa 1 (4-5 lat): piątki, godz. 18:00
Grupa 2 (5-6 lat): piątki, godz. 18:00
Grupa 3 (6-9 lat): piątki, godz. 18:00
Grupa 4 (9-11 lat): piątki, godz. 18:00
Co jest potrzebne do zajęć: strój gimnastyczny, skarpety antypoślizgowe
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Na czym polega gimnastyka korekcyjna?

Gimnastyka korekcyjna to zajęcia, których podstawowym celem jest kształtowanie postawy ciała, wyrabianie koordynacji ruchowej, czucia kierunku ruchu oraz położenia ciała i jego części w przestrzeni. Są to ćwiczenia: czynne wolne, z przyborami i na przyrządach. Obejmują na ogół kilkanaście różnych ćwiczeń oddziałujących na poszczególne odcinki ciała, które powtarzane są kilkakrotnie. Podczas wykonywania tych ćwiczeń należy zwrócić uwagę na  skorygowanie postawy ciała.

Podstawą działań korekcyjno-kompensacyjnych są zabawy i gry ruchowe, które są ulubioną formą zajęć dzieci w tym wieku. Stosowanie ciekawych dla dziecka form ruchu, przy wykorzystaniu różnorodnych gier i zabaw ma stymulować uczestnictwo w wybranych ćwiczeniach z zakresu gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

W trakcie zajęć dzieci będą nabywać, doskonalić i rozwijać wiedzę, umiejętności, a także kształtować określone postawy i zachowania, uaktywniać narządy ruchu, krążenia i oddychania, wzmacniać mięśnie osłabione, rozciągać nadmiernie przykurczone, zwiększać ruchomość stawów oraz usuwać nieprawidłowe nawyki.

 

Gimnastyka korekcyjna – "Ruch, zabawa i dobra postawa"

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz dzieci, zdecydowaliśmy się na stworzenie zajęć gimnastyki korekcyjnej. Profesjonalnie prowadzona gimnastyka dla dzieci to warsztaty i ćwiczenia, których celem jest ogólna poprawa sprawności fizycznej, utrzymania prawidłowej postawy ciała oraz zapewnienie dzieciom odpowiedniej dawki ruchu. Gimnastyka korekcyjna, którą organizujemy w mieście Łódź ma na celu korygowanie postawy już od najmłodszych lat. Każde zajęcia gimnastyczne odbywają się na zasadzie ćwiczeń poprzez zabawę oraz wysoką aktywność. Tylko i wyłącznie w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom naprawdę dobre warunki do wykonywania ćwiczeń.

Gimnastyka korekcyjna – czemu służy

Biorąc pod uwagę fakt, że dzieci spędzają przed telewizorem czy komputerem bardzo wiele czasu, możemy przyjąć, że nasze pociechy od najmłodszych lat mają problemy z prawidłową postawą i jej utrzymaniem. Poprzez efektywną gimnastykę, jaką oferujemy u nas, pomagamy im nabierać dobrych nawyków w trzymaniu postawy oraz poruszaniu się. Najmłodsi zyskują dzięki temu sprawność fizyczną, lepszy rozwój fizyczny i doskonałą zabawę podczas każdych ćwiczeń. Gimnastyka korekcyjna absolutnie nie może kojarzyć się dziecku z przykrym obowiązkiem, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby była dla dzieci przede wszystkim doskonałą zabawą, którą zapamięta na bardzo długo. Gimnastyka korekcyjna jest również idealnym sposobem na poprawę sprawności fizycznej, w szczególności wśród tych dzieci, które mają problemy z nadwagą.

Profesjonalni prowadzący – profesjonalne zajęcia

Gimnastykę korekcyjną, którą prowadzimy w mieście Łódź charakteryzuje przede wszystkim profesjonalny prowadzący, który posiada nie tylko odpowiednie kwalifikacje i wiedzę, ale również bogate doświadczenie w ruchowej pracy z dziećmi. Bardzo pomaga to dzieciom, bowiem w przypadku gimnastyki niezbędne jest wykazanie się umiejętnością bardzo dobrej motywacji, która jest kluczowa dla prawidłowej pracy podczas zajęć. Na gimnastykę nigdy nie jest za późno, dlatego zapraszamy na nią wszystkich chętnych.

Zajęcia prowadzi
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Galeria