W co się bawić, gdy nie lubisz się bawić?

Tak. Przyznaję się. Nie lubię się bawić. To może stawiać mnie – mamę dwójki dzieci – w nienajlepszym świetle, ale spokojnie, chyba całkiem nieźle sobie radzę z tym tematem i nie daję tego chłopcom odczuć. Co nie zmienia faktu, że przerażenie budzi we mnie pytanie typu „pobawimy się w bazę?”. Bazę to ja mogę z przyjemnością budować, bardzo chętnie ją zaprojektuję, wymyślę w co ją wyposażyć i udostępnię wszelkie niezbędne przedmioty do tego wyposażenia, ale na tym koniec. Kiedy przechodzimy do etapu zabawy, dla mnie przyjemność się kończy i próbuję uciec. Na szczęście dla chłopaków jest jeszcze Tata, który idealnie sprawdza się w takich zabawach!

Podobnie jest z klockami. Uwielbiam budować z klocków! Tworzymy razem przeróżne wspaniałe budowle i to jest dla mnie idealny sposób spędzania czasu z chłopcami, ale już nie zabawa tymi budowlami. I tu też z pomocą przychodzi Tata, który pełen pasji i cierpliwości angażuje się we wszystkie zainicjowane przez Antosia historie, jakie przeżywają klockowe ludziki. Brawo Tata! Ale dla niego to nie jest żaden rodzaj wysiłku, bo on to lubi. A ja nie. I jestem pewna, że nie jestem odosobniona i jest wielu rodziców, którzy czują podobnie. To wynika z naszego charakteru. I to już jest widoczne od najmłodszych lat, bo dzieci też dzielą się na te, które wolą tworzyć budowle z klocków i te, którym więcej przyjemności sprawia zabawa tymi budowlami.

Nie chcę, żeby zajęcia z dziećmi źle mi się kojarzyły, chcę czerpać radość z tych wspólnych chwil, dlatego wybieram takie aktywności, które lubimy wszyscy. Jestem przekonana, że tak jest lepiej dla obu stron. Co zatem robię z dziećmi w domu? Wspólnie budujemy, układamy puzzle, gramy w planszówki, czytamy książki i to co lubię najbardziej – rysujemy, malujemy, wycinamy, kleimy, czyli wykonujemy przeróżne zadania plastyczne. Uwielbiam kupować dzieciom materiały plastyczne – to jedna z tych kategorii, na które nigdy nie szkoda mi pieniędzy i nie potrafię na nich oszczędzać. Przeglądam też często Internet w poszukiwaniu inspiracji do tworzenia ciekawych prac. I wszystko byłoby świetnie, gdyby nie to, że często do ich wykonania potrzebne jest coś, czego akurat w domu nie mamy. I to akurat odrobina tego „czegoś”, a kupić trzeba całe opakowanie. No i gdzie to kupić? W naszej papierni oczywiście nie ma, więc zamawiamy w sklepie internetowym, czekamy na dostawę i dopiero można się brać do pracy. I to mi właśnie przeszkadza. Na szczęście ostatnio odkryliśmy coś wspaniałego, co jest idealnym rozwiązaniem na opisane przeze mnie niedogodności – ART-BOX od Piaskownicy!

To gotowy zestaw produktów do wykonania danego zadania plastycznego. Zamówić go można ze sklepu internetowego www.piaskownica.eu. Do wyboru mamy zestawy służące do wykonania pojedynczej pracy plastycznej, lub pakiety, w przypadku których w pudełku znajdujemy materiały do realizacji trzech ciekawych zadań. Najwspanialsze w tym produkcie jest to, że już o nic nie trzeba się martwić. Przychodzi do nas piękne pudełko, w dodatku ekologiczne, opatrzone wizerunkiem uroczego misia, a w środku jest dosłownie wszystko czego będziemy potrzebować. W pięknej formie, estetycznie zapakowane i dokładnie w takich ilościach, jakich potrzebujemy! Nic się nie zmarnuje, a jeszcze możemy wykorzystać pojemniczki, w które zapakowane są materiały, w tym oczywiście piękne pudełko z misiem. Dodatkowo, kupując zestaw otrzymujemy dostęp do profesjonalnego filmu instruktażowego, w którym przemiła prowadząca – pedagog – krok po kroku przeprowadza dziecko przez cały proces twórczy.

My zaczęliśmy od pudełka z materiałami do wykonania koszyczka z papierowej wikliny (https://www.piaskownica.eu/sklep/art-box-zrob-to-sam-/158-art-box-wiklinowy-koszyczek.html). Nie było to łatwe zadanie i bardzo dobrze. Musieliśmy pracować razem, współpracować i zajęło nam to niemało czasu. Dzięki czemu satysfakcja z wykonanego zadania była ogromna! Cudownie spędziłam czas z Antosiem, a koszyczek służy mu do dziś jako pojemnik na ludziki do kreatywnych zabaw z Tatą :). Ja tymczasem szykuję się do zakupu kolejnego zestawu, tym razem dedykowanego na Święta Bożego Narodzenia. Zobaczymy jak nam wyjdzie świąteczny skrzat :)(https://www.piaskownica.eu/sklep/art-box-zrob-to-sam-/143-art-box-swiateczny-skrzat.html)

Zestawy ART-BOX to też doskonały pomysł na świąteczne prezenty i w tym roku na pewno wiele dzieci z naszej rodziny znajdzie je pod choinką :)

Autorka mAnia "Mama Ania i mania podróżowania" https://www.instagram.com/mania.podrozowania/