T-shirt dla dziecka: mały dorosły czy bohater kreskówki na froncie? A może jest jeszcze inna opcja?

Wybór koszulki dla dziecka. Wydaje się, że nie ma nic prostszego. Asortyment w sklepach ogromny. Kolory, wzory, fasony, nadruki i hafty. Do wyboru, do koloru. W praktyce okazuje się jednak, że wcale nie jest to taki łatwy wybór i niestety zbyt często zapominamy o tym, czym powinniśmy się kierować kupując ubrania dla dzieci.

Pierwsza rzecz to na pewno zdrowie i bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że dla delikatnej skóry dziecka nie jest obojętne z jaką tkaniną ma do czynienia. Jest to szczególnie ważne przy produktach takich jak        T-shirty, które są przecież najbliżej skóry. Czytajmy metki i sprawdzajmy skład i pochodzenie koszulek. Idealnie byłoby oczywiście kupować tylko te wykonane z bio bawełny, ale nawet jeśli nie ma oznaczenia bio, zwróćmy uwagę, gdzie T-shirt został wyprodukowany. Na metkach naprawdę dobrych produktów znajdziemy też informację o tym, skąd pochodzi materiał, z którego została uszyta koszulka. Postarajmy się kupować produkty szyte w Polsce, a najlepiej też z polskich dzianin.

Poza samymi materiałami, zwracajmy uwagę na nadruki na koszulkach. One również mogą być wykonane z użyciem farb zawierających bardzo szkodliwe substancje. Dlatego szukajmy informacji o rodzaju farb użytych do wykonania nadruków na koszulkach. Wybierajmy takie ubrania, w przypadku których nadruki zostały wykonane farbami ekologicznymi, nie zawierającymi ftalanów i PVC. Producenci stosujący takie rozwiązania zwykle chwalą się taką informacją w opisie swoich wyrobów.

Ubrania produkowane w Polsce, wykonane z dobrych materiałów i ozdabiane ekologicznymi nadrukami nie są najtańsze, ale może warto kupować mniej, a lepszej jakości i z myślą o poszanowaniu środowiska? To wpisuje się w coraz bardziej popularny nurt #slowfashion, który zdecydowanie popieramy! Kupujmy świadomie i tego samego uczmy nasze dzieci. Zamiast pięciu najtańszych koszulek z sieciówki, które po kilku praniach rozciągną się, stracą fason, a nadruki popękają, wybierzmy jeden dobry T-shirt, który posłuży nie tylko naszemu dziecku, ale również kolejnemu, bo nawet po wielu praniach jego wygląd niewiele się zmieni.

A co z tymi nadrukami? My zwykle lubimy ubierać dzieci, nazwijmy to „z klasą”, czyli tak, żeby w każdej sytuacji wyglądały jak dobrze ubrany dorosły, tylko w wersji mini. Nie da się ukryć, że w takich stylizacjach dzieci wyglądają cudownie! Ale co one na to? Gdy otworzymy szafę i damy dziecku wybór to czy wybierze klasyczne polo, czy może jednak T-shirt z bohaterem ulubionej kreskówki. Odpowiedź jest oczywista. Dlatego tak, kupujmy dzieciom koszulki z kolorowymi nadrukami, ale to wcale nie muszą być popularne motywy z kreskówek, które ma na ubraniu co drugie dziecko. Można znaleźć ubrania z nadrukami, które są ładne, estetyczne, gustowne, czasem z autorskich kolekcji, tworzonych na potrzeby krótkich serii ubrań. Nasze dzieci na pewno docenią też takie nadruki!

Tylko pamiętajmy o jednym! Jeśli na ubraniach dla dzieci pojawiają się napisy to niech one będą odpowiednie dla małych użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest i szczególnie w przypadku napisów obcojęzycznych pojawiają się takie, które są niestosowne lub po prostu nic nie znaczą. Lepiej tego unikać.

Gdzie zatem szukać tych idealnych T-shirtów? Takich, które są szyte w Polsce, mają ekologiczne, a do tego ładne i kolorowe nadruki, które podobają się dzieciom? Tylko takie koszulki znajdziecie w ofercie Piaskownicy. Moje dzieci noszą je od kilku miesięcy. Uwielbiam je zarówno ja, jak i chłopcy. Idealnie sprawdzają się dla 5-latka i dla 10-latka. Koszulki są bardzo ładne, a kolorowe i zabawne nadruki przyciągają wzrok. Często jesteśmy pytani o to skąd mamy takie fajne T-shirty J

I wszystkim polecamy jeden adres: https://www.piaskownica.eu/sklep/odziez-11

 

Autorka mAnia "Mama Ania i mania podróżowania" https://www.instagram.com/mania.podrozowania/