Blog

8 paź 2018

Kiedy uwaga błądzi wokół niebieskich migdałów...

Hania nie uważa na lekcjach, zapomina zeszytów i pięć razy w zgubiła już czapkę. Odrabianie lekcji z Maćkiem to koszmar, toczymy ciągłą wojnę. Nauczyciel mówi, że Antek ma ADHD, ciągle gada z kolegami w klasie i biega po sali. Muszę dzwonić do innych mam, żeby podały mi, co jest zad...
26 wrz 2018

Nie odpytujcie swoich dzieci ze słówek!

Większość rodziców, którzy posyłają dzieci na dodatkowe zajęcia ma od czasu do czasu ochotę sprawdzić, jakie postępy poczynił maluch. Podobnie jest oczywiście z zajęciami z języków obcych. Tutaj najłatwiejszym sposobem na zweryfikowanie nowych umiejętności dziecka wydaje się być odpytywanie ze słówek. Czy warto to robić? Absolutnie… nie!
25 wrz 2018

Jak pomóc dziecku w nauce angielskiego?

Dzieci, szczególnie te kilkuletnie, bardzo szybko uczą się języków obcych. Mozg dziecka jest chłonny nowości i przystosowany do poznawania nowych rzeczy, a dziecko błyskawicznie przyswaja obce słowa, chętnie patrzy, słucha i powtarza. Jednak czy naturalne predyspozycje wystarczą i w...
19 wrz 2018

Kampania wrześniowa Twojego dziecka

Pierwsze dni szkoły. Dla jednych wyzwanie, czas pełny ekscytacji, radość na widok nowych kolegów, nowe wrażenia, przygoda. Dla innych wycieczka w nieznane, nie zawsze pełna przyjemności. W gabinecie pojawiają się co jakiś czas dzieci, którym bliższa jest druga opcja. Skąd w szkolniakach tyle lęku, stresu, napięcia?
3 wrz 2018

Jak prowadzić zajęcia by dzieciom chciało się chcieć

Jak przykuć uwagę dziecka? Pytanie to zadaje sobie odkąd prowadzę zajęcia plastyczne dla dzieci. W trakcie wielu prób i lat dochodzenia do własnego stylu, doszłam do czterech wniosków, które stały się moją mapą i przewodnikiem z którego korzystam do dziś prowadząc zajęcia z dziećmi (bez względu na ich wiek).
1 sty 1970

Ratunku, moje dziecko nie odkleja się od komputera

Myślę, że śmiało mogę zaryzykować stwierdzenie, że wielu rodziców nie raz i nie dwa wydało podobny okrzyk ni to rozpaczy ni to zaniepokojenia. Ręka do góry, kto nigdy nie zastanawiał się nad tym, czy aby nie odciąć młodego pokolenia od zdobyczy techniki i nie wygnać na podwórko, gdzie mogłoby spędzić czas wisząc głową w dół na trzepaku. Co oczywiste młodzież się buntuje. Co zatem zrobić? Zabraniać czy odpuścić?
13 sie 2018

Czy moje dziecko jest utalentowane?

odczas mojej wieloletniej pracy z dziećmi niejednokrotnie spotkałam się z pytaniami od strony rodziców: czy moje dziecko posiada talent? Czy moje dziecko potrafi śpiewać? Tańczyć? Czy ma poczucie rytmu? Te oraz podobne pytania są oczywiście zrozumiałe. Sama jestem mamą i wiem, jak wiele nadziei rodzice pokładają w swoich pociechach.
2 sie 2018

Ruch i zabawa to dobra postawa

To takie moje motto. Lubię się ruszać i wiem jak ważne, żeby robić to dobrze i regularnie. Jest tak wiele czynników, które mają wpływ na to jak wyglądamy i się czujemy. A to z kolei jest zależne między innymi od tego jaką mamy postawę ciała i jak to ciało traktujemy.
19 lip 2018

Czy to jest sprawa dla psychologa?

Łatwiej pójść do lekarza, gdy się złamie rękę, niż zdecydować się na wizytę u psychologa. Skąd wiadomo, czy kłopot, który widzimy nadaje się na konsultację. Może lepiej zaczekać? Może minie z czasem, z wiekiem, ze zmianą pogody? Im mniejsze dziecko, tym trudniej uchwycić moment, w którym warto skorzystać z pomocy, poprosić o spojrzenie kogoś obcego, z innej perspektywy.
12 cze 2018

W jakim wieku dziecko powinno rozpocząć naukę angielskiego?

W dzisiejszym, kosmopolitycznym świecie nacisk na naukę języków jest ogromny. Najpopularniejszy jest oczywiście język angielski, w którym możemy porozumieć się niemalże we wszystkich zakątkach świata. By komunikować się swobodnie po angielsku, warto rozpocząć naukę już od dzieciństwa.